• NOC kostelů 2017

  Otevřený kostel pro každého, koncerty, chvály, seznámení s historií, soutěže, prohlídka kostela... Přijďte 9.6. do našeho evangelického kostela.
  Read More
 • SPOLU u STOLU

  Zveme na zahradní slavnost s hosty z Nitry a programem pro všechny generace
  Read More
 • SOLA GRATIA

  Zveme na místo pod Čantoryjí 25.6. - Zakámen. Hosté z Polska, boharý program a bohoslužba v přírodě
  Read More
 • 1
 • 2
 • 3
Velikost písma

Vydařená akce skupinky mužů

Z dostupných pramenů je známo, že již před dvěma tisíciletími hrály "vznešené kruhy" v Japonsku hru, k níž používali pružných míčků, pálek i stolů. Tam byly položeny základy ke hře, ze které se postupem času vyvinul sport širokých vrstev obyvatelstva téměř všech států světa. Stolní tenis patří k vůbec nejrychlejším sportům. Celosvětově patří také k absolutně nejrozšířenějším sportům.
V příjemném prostředí herny stolního tenisu ve Vendryni se v dubnu setkala desítka mužů od těch v konfirmačním věku až po ty po čtyřicítce, aby si na tento sport zavzpomínali a zároveň změřili své síly, a zjistili, jak na tom výkonně jsou. Běžný studijní večer tak skupinka mužů zaměnila na sportovní klání, relax a samozřejmě přátelský pokec u Pizzy, kterou s chutí snědli v přilehlé Pizzerii Altro Verdi.
Vzhledem k množství startujících se hrálo systémem každý s každým a turnaj se také podařilo dohrát a my známe vítěze, kterým se stal Daniel Szmek. Byla to opět perfektní akce, kde mnozí podali vynikající výkony a ve skvělé přátelské atmosféře se u svého výkonu každý i jemně zapotil. Při této akci jsme také mohli konstatovat, že nová generace pingpongářů opravdu roste a jeden sedmiletý klučina se pingpong i naučil.